kierunki

Ukraine

Wyższa Szkoła Handlu i Usług po raz kolejny w centrum wydarzeń! Kanclerz Piotr Dwornicki reprezentował dziś w Sejmie naszą społeczność akademicką. Konferencja prasowa dotyczyła wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie finansowania uczelni niepublicznych. Korzystny dla Uczelni wyrok jest szczególnym sukcesem WSHiU w walce o równouprawnienie uczelni niepublicznych.

Całość transmisji z konferencji można zobaczyć tutaj. Kanclerz Piotr Dwornicki podkreślał, że uczelnie niepubliczne mają prawo być traktowane przez prawo na równi z uczelniami publicznymi. Dzisiejszy stan prawny zakłada, że uczelnie traktowane są niejednakowo, ze względu na formę własności. Dzięki działaniom Kanclerza Piotra Dwornickiego, prezydenta Fundacji Kampus Akademicki znacząco przybliża się sukces w w walce równość uczelni wobec prawa.

Kanclerz stanowczo sprzeciwił się głosom o słabym szkolnictwie prywatnym. Zaznaczył, że uczelnie niepubliczne przechodzą liczne i bardzo szczegółowe kontrole Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a jakość kształcenia jest na bieżąco monitorowana, podobnie jak w wypadku uczelni państwowych. W swoim wystąpieniu podał przykład Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która jako elitarna uczelnia biznesu popadła w poważne tarapaty finansowe. Zdaniem Kanclerza jest to znakomity przykład na to, że szkoły niekoniecznie muszą być liderami.

W nierównej walce na wolnym rynku uczelnie takie jak Wyższa Szkoła Handlu i Usług osiągają znaczne sukcesy naukowe oraz organizacyjne, dlatego warto studiować w szkole, która staje się liderem przemian krajobrazu edukacyjnego Polski.

Superb break in order to become improved scholarly visit web site go for this one service.

Реєстрація