STUDIA I STOPNIA
tryb stacjonarny / niestacjonarny
Ekonomia
Studia na tym kierunku pozwalają poznać szerokie spektrum zagadnień z obszaru współczesnej ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem procesów związanych z innowacyjnością, konkurencyjnością, integracją gospodarczą i globalizacją.
rekrutacja na ROK AKADEMICKI 2021/2022
Ekonomia

Ekonomia jest jednym z najpopularniejszych kierunków w naszej Uczelni. Duże zainteresowanie wynika przede wszystkim z faktu, że wybierając Ekonomię można pozyskać wiedzę, na którą zawsze będzie zapotrzebowanie.
Ekonomia i finanse to jeden z działów gospodarki, który skupia najwięcej firm i pracowników. Branża finansowa to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin rynku pracy w Polsce. Ekonomiści otrzymują natomiast jedne z najwyższych wynagrodzeń.
Studia na kierunku Ekonomia zapewniają wiedzę z zakresu mikro- i makroekonomii, polityki gospodarczej, międzynarodowych stosunków gospodarczych, prawa gospodarczego, gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi, badań marketingowych oraz modelowania zjawisk i procesów gospodarczych a także przygotują do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi.


Studia na tym kierunku kształcą ekonomistów, czyli specjalistów w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi oraz materialnymi, którzy będą mogli prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować jako specjaliści-analitycy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych różnych branż oraz w instytucjach doradczych.
Dla kogo?
Studia licencjackie I magisterskie na kierunku Ekonomia to idealne
rozwiązanie dla osób, które mają zacięcie do przedmiotów ścisłych i ciekawi ich świat finansów oraz gospodarki.
Idealny kandydat na ekonomię to połączenie umysłu
ścisłego z humanistycznym. Ekonomista radzi sobie w matematyce I statystyce,
przy tym uczy się historii I socjologii.

Studia na kierunku Ekonomia zapewniają wiedzę z zakresu:
-
- mikro- i makroekonomii,
- polityki gospodarczej,
- międzynarodowych stosunków gospodarczych,
- prawa gospodarczego,
- gospodarowania zasobami finansowymi,
- ludzkimi i materialnymi
- badań marketingowych oraz modelowania zjawisk i procesów gospodarczych a także przygotują do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi.

Popularne specjalności na kierunku ekonomia:
Licencjackie
Magisterskie

Absolwenci ekonomii odnajdują się w pracy w działach finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach badawczych, a także w bankach, firmach leasingowych i ubezpieczeniowych czy w mediach jako komentator ekonomiczny.
Absolwent ekonomii będzie przygotowany do przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji, osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych i społecznych. Uzyskana wiedza powinna pozwolić mu na spełnienie wymagań stawianych analitykom rynku, jak również pracownikom administracji publicznej, menedżerom sektora publicznego i sektora ochrony środowiska.

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia pozwalają studentom :
- prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub pracę w sektorze przedsiębiorczym, w którym znajomość kwestii finansowych, np. rozliczeń czy księgowości, jest czynnikiem zasadniczym.
- pracę w sektorze finansowym – bankowym i ubezpieczeniowym, w którym podstawowe wykształcenie w materii finansów jest niezbędne.
- pracę w administracji centralnej – krajowej lub wspólnotowej, obecnie w większości spraw przez nią zawiadywanych dominują kwestie rozliczeń (np. funduszy unijnych, centralnych, samorządowych).
Licencjackie
Studia pierwszego stopnia – licencjackie – przyjmowani kandydaci posiadają świadectwo maturalne. Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata
Magisterskie
Studia drugiego stopnia – magisterskie – przyjmowani kandydaci posiadają co najmniej ukończone studia pierwszego stopnia. Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra
STUDIA EKONOMIA
rekrutacja krok po kroku
Krok 1
Skompletuj wszystkie wymagane dokumenty i dostarcz je do Biura Rekrutacji. Możesz to zrobić: osobiście, za pośrednictwem osoby trzeciej, pocztą tradycyjną na adres Uczelni (z dopiskiem Biuro rekrutacji),
Krok 2
Następnie otrzymasz login i hasło do Wirtualnego Dziekanatu ( gdzie znajdują się informacje o opłatach, planach zajęć, ocenach z egzaminów oraz ważne ogłoszenia).
Krok 3
Jeżeli Twoje dokumenty będą kompletne, otrzymasz decyzje o przyjęciu na studia a następnie umowę do podpisania, w której będą zawarte szczegółowo warunki studiowania.
Krok 4
Gdy twoja teczka będzie już gotowa dostaniesz do podpisania Ślubowanie. Odbierzesz legitymację i od tego momentu zostaniesz pełnoprawnym Studentem WSHiU!
Wymagane dokumenty:
- kwestionariusz osobowy – pobierz
- podanie o przyjęcie na studia I stopnia – pobierz
- ksero świadectwa ukończenia szkoły średniej
- ksero świadectwa dojrzałości
- 2 zdjęcia ( 35mm x 45 mm )
- zdjęcie w wersji cyfrowej
- dowód wpłaty za legitymację – 22 zł (NEOBANK 27 9068 1013 0000 0000 0173 2214)
- podpisany regulamin „Wpisowe 0 zł”” – pobierz
formularz zgłoszeniowy
program
opłaty
Wszystkie kwoty rat obejmują 10 % rabatu za płatność w terminie.
ZŁOTY – NEOBANK 27 9068 1013 0000 0000 0173 2214
ZŁOTY – WBK 31 1090 1476 0000 0001 3246 2352
DOLAR – WBK 48 1090 1476 0000 0001 3258 0386
EURO – WBK 32 1090 1476 0000 0001 3258 0383
Numer SWIFT Banku WBK : WBKPPLPP
W nazwie przelewu prosimy wpisywać:
Imię i nazwisko (w szczególnosci jeśli właściciel konta jest inny niż student np. rodzic) numer albumu oraz miesiąc opłaty
Wzór: Jan Nowak nr.122, 4/2016
Chętnie pomożemy – zadzwoń lub napisz do nas!
- e-mail: rekrutacja@wshiu.pl
- tel. +48 61 84 34 796
- tel +48 51 00 56 001
- tel +48 50 58 45 771
Aktualności

Prowadzimy akcję szukanie genetycznego bliźniaka
W WSHiU siła! Pomaganie mamy w genach…

Mistrz Polski Seniorów w Zapasach
Student WSHiU Gerard Kurniczak obronił tytuł Mistrza Polski Seniorów w Zapasach, w finale pokonując brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich Tadeusza Michalika. 😄😍


Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Szanse, zagrożenia, wyzwania XXI wieku w wymiarze interdyscyplinarnym”
Wszystkim uczestnikom Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Szanse, zagrożenia, wyzwania XXI wieku w wymiarze interdyscyplinarnym” dziękujemy za uczestnictwo a prelegentom za niezmiernie ciekawe i inspirujące wygłoszenie swoich referatów !

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Szanse, zagrożenia, wyzwania XXI wieku w wymiarze interdyscyplinarnym”
Wszystkim uczestnikom Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Szanse, zagrożenia, wyzwania XXI wieku w wymiarze interdyscyplinarnym” dziękujemy za uczestnictwo…

BADMINTON – RZUT II
Komunikat organizacyjny.OrganizatorKlub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Termin22 maja 2022 r. (niedziela).MiejsceHala sportowa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,ul. Młyńska 15, 61 –