kierunki

Russian
STUDIA I STOPNIA
tryb stacjonarny / niestacjonarny

Ekonomia

Studia na tym kierunku pozwalają poznać szerokie spektrum zagadnień z obszaru współczesnej ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem procesów związanych z innowacyjnością, konkurencyjnością, integracją gospodarczą i globalizacją.

Zapraszamy na studia dzienne i zaoczne .

Zapisz się !

Ekonomia

Ekonomia jest jednym z najpopularniejszych kierunków w naszej Uczelni. Duże zainteresowanie wynika przede wszystkim z faktu, że wybierając Ekonomię można pozyskać wiedzę, na którą zawsze będzie zapotrzebowanie. 

Ekonomia i finanse to jeden z działów gospodarki, który skupia najwięcej firm i pracowników. Branża finansowa to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin rynku pracy w Polsce. Ekonomiści otrzymują natomiast jedne z najwyższych wynagrodzeń.

Studia na kierunku Ekonomia zapewniają wiedzę z zakresu mikro- i makroekonomii, polityki gospodarczej, międzynarodowych stosunków gospodarczych, prawa gospodarczego, gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi, badań marketingowych oraz modelowania zjawisk i procesów gospodarczych a także przygotują do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi.

Studia na tym kierunku kształcą ekonomistów, czyli specjalistów w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi oraz materialnymi, którzy będą mogli prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować jako specjaliści-analitycy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych różnych branż oraz w instytucjach doradczych. 

Dla kogo?

Studia licencjackie I magisterskie na kierunku Ekonomia to idealne
rozwiązanie dla osób, które mają zacięcie do przedmiotów ścisłych i ciekawi ich świat finansów oraz gospodarki.
Idealny kandydat na ekonomię to połączenie umysłu
ścisłego z humanistycznym. Ekonomista radzi sobie w matematyce I statystyce,
przy tym uczy się historii I socjologii.

Studia na kierunku Ekonomia zapewniają wiedzę z zakresu:

  • mikro- i makroekonomii,
  • polityki gospodarczej,
  • międzynarodowych stosunków gospodarczych,
  • prawa gospodarczego,
  • gospodarowania zasobami finansowymi,
  • ludzkimi i materialnymi
    badań marketingowych oraz modelowania zjawisk i procesów gospodarczych a także przygotują do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi.

Absolwenci ekonomii odnajdują się w pracy w działach finansowych, księgowości i controllingu w przedsiębiorstwach i instytucjach badawczych, a także w bankach, firmach leasingowych i ubezpieczeniowych czy w mediach jako komentator ekonomiczny.

Absolwent ekonomii będzie przygotowany do przeprowadzania analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji, osadzonych w kanonach nauk ekonomicznych i społecznych. Uzyskana wiedza powinna pozwolić mu na spełnienie wymagań stawianych analitykom rynku, jak również pracownikom administracji publicznej, menedżerom sektora publicznego i sektora ochrony środowiska.

Studia pierwszego stopnia na kierunku ekonomia pozwalają studentom :

 • prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub pracę w sektorze przedsiębiorczym, w którym znajomość kwestii finansowych, np. rozliczeń czy księgowości, jest czynnikiem zasadniczym.
 • pracę w sektorze finansowym – bankowym i ubezpieczeniowym, w którym podstawowe wykształcenie w materii finansów jest niezbędne.
 • pracę w administracji centralnej – krajowej lub wspólnotowej, obecnie w większości spraw przez nią zawiadywanych dominują kwestie rozliczeń (np. funduszy unijnych, centralnych, samorządowych). 

STUDIA EKONOMIA

Licencjackie

Studia pierwszego stopnia – licencjackie –  przyjmowani kandydaci posiadają świadectwo maturalne. Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata

Magisterskie

Studia drugiego stopnia  – magisterskie –  przyjmowani kandydaci posiadają co najmniej ukończone studia pierwszego stopnia. Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra

rekrutacja krok po kroku

Krok 1

Skompletuj wszystkie wymagane dokumenty i dostarcz je do Biura Rekrutacji. Możesz to zrobić: osobiście, za pośrednictwem osoby trzeciej, pocztą tradycyjną na adres Uczelni (z dopiskiem Biuro rekrutacji),

Krok 2

Następnie otrzymasz login i hasło do Wirtualnego Dziekanatu ( gdzie znajdują się informacje o opłatach, planach zajęć, ocenach z egzaminów oraz ważne ogłoszenia).

Krok 3

Jeżeli Twoje dokumenty będą kompletne, otrzymasz decyzje o przyjęciu na studia a następnie umowę do podpisania, w której będą zawarte szczegółowo warunki studiowania.

Krok 4

Gdy twoja teczka będzie już gotowa dostaniesz do podpisania Ślubowanie. Odbierzesz legitymację i od tego momentu zostaniesz pełnoprawnym Studentem WSHiU!

Wymagane dokumenty:

 • kwestionariusz osobowy – pobierz
 • podanie o przyjęcie na studia I stopnia – pobierz
 • ksero świadectwa ukończenia szkoły średniej
 • ksero świadectwa dojrzałości
 • 2 zdjęcia ( 35mm x 45 mm )
 • zdjęcie w wersji cyfrowej
 • dowód wpłaty za legitymację – 22 zł (NEOBANK 27 9068 1013 0000 0000 0173 2214)
 • podpisany regulamin „Wpisowe 0 zł”” – pobierz

formularz zgłoszeniowy

program

Aktualności

Реєстрація

X