kierunki

Ukraine
STUDIA MAGISTERSKIE / PODYPLOMOWE
TRYB STACJONARNY / NIESTACJONARNY

Studia pedagogiczne

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 Trwa !

Zapraszamy na studia dzienne i zaoczne .

Studia jednolite magisterskie – Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna zgodnie z przepisami może być realizowana jedynie jako jednolite studia magisterskie. W naszej Uczelni studia trwają 9 semestrów i kończą się tytułem magistra. 

Pedagogika – studia jednolite magisterskie

Wyróżniasz się empatią, opiekuńczością i fascynuje Cię praca z dziećmi oraz młodzieżą?
Pedagogika to kierunek dla Ciebie! Przygotowuje on do pracy z najmłodszymi, ale też starszymi uczniami.
Zarówno w kontekście prowadzenia ciekawych i rozwijających zajęć, radzenia sobie z trudnościami uczniów,
rozwiązywania sporów w grupie, pomagania, organizacji oraz planowania ścieżek edukacyjnych.
Sprawdź, co oferujemy na kierunku pedagogika w WSHIU!

Na czym polegają studia pedagogiczne na WSHIU w Poznaniu?

To studia zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać wiedzę socjologiczną, psychologiczną, kulturową, pedagogiczną, prawną, filozoficzną, a także informacje z innych dziedzin. Zajęcia są prowadzone przez praktyków, którzy mają ogromne doświadczenie w pracy edukacyjno-wychowawczej z dziećmi oraz młodzieżą w różnym wieku, na wszystkich etapach kształcenia. Dzięki temu poznasz realia pracy i dowiesz się, w jaki sposób możesz radzić sobie z obowiązkami w zawodach, które wymagają studiów pedagogicznych. 

Planowanie zajęć, organizacja, zasady bezpieczeństwa, prawa ucznia, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, nawiązywanie relacji, tworzenie ciekawych zajęć, projektów – te kwestie nie będą miały dla Ciebie tajemnic! Studia będą przygotowywały Cię do tego, aby z pasją wykonywać zawód pedagoga, a przy tym nie stracić zapału i osiągać kolejne cele. Nauczysz się wykorzystywać różne techniki pedagogiczne i edukacyjne, w tym arteterapię, logopedię, pracę projektową, indywidualną oraz narzędzia i metody, jak nowoczesne technologie, innowacyjne metody behawioralne.

 Dowiesz się, jak przebiegają konsultacje pedagogiczne i będziesz trenować ich przeprowadzanie; zdobędziesz umiejętności do tworzenia zabaw i gier, które uczą oraz fascynują; rozwiniesz umiejętności rytmiczne i wokalne; nauczysz się jak chronić głos w codziennej pracy. Eksperci z dziedziny pedagogiki pokażą Ci jak być wsparciem dla wychowanków, będą przedstawiać Ci konkretne sytuacje ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego, dzięki czemu staniesz się wysoko wykwalifikowanym pedagogiem, dla którego nie będzie sytuacji bez wyjścia.


PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE :

 • ADAPTACJA DZIECKA W PRZEDSZKOLU
 • Podstawy pedagogiki przedszkolnej
 • Podstawy psychologii dla nauczycieli
 • Podstawy prawa, w tym własności intelektualnej
 • Podstawy diagnostyki edukacyjnej dla nauczycieli


CZEGO SIĘ NAUCZYSZ ?

 • tworzenie programów edukacyjnych
 • pisanie scenariuszy i konspektów lekcji
 • realizowanie zajęć dydaktycznych
 • tworzenie dokumentacji dydaktycznej
 • przekazywanie i sprawdzanie wiedzy oraz umiejętności

Dlaczego warto wybrać pedagogikę na WSHIU?

Studia pedagogiczne to wspaniała przygoda, która pozwala poznać mechanizmy psychologiczne oraz socjologiczne. W WSHIU dbamy o to, aby studenci rozwijali swoje pasje i uczyli się w taki sposób, by bez problemu odnaleźć się w roli pedagoga. Tworzymy zgraną drużynę, nad którą pieczę sprawuje opiekun roku. Wzajemnie się wspieramy i mamy wypracowane mechanizmy, dzięki którym do każdego studenta podchodzimy w sposób indywidualny. Doskonałe zaprojektowanie studiów sprawia, że nie musisz przejmować się kwestiami organizacyjnymi – my o to zadbamy. Zależy nam na tym, abyś pozyskiwał wiedzę i czerpał radość ze studiowania, a także doskonale odnalazł się w naszej społeczności. 

Praktyki ZAWODOWE

W ramach stałej współpracy z Little Friends Academy, nasi studenci odbywają praktyki zawodowe w naszym Przedszkolu Dwujęzycznym. Jest to praktyka w wychowaniu dzieci, z pomocą już doświadczonych pedagogów.

Nauczysz się pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, edukacji antydyskryminacyjnej, edukacji globalnej, roli zabawy w edukacji, planowania rozwoju zawodowego oraz zagadnień glottodydaktyki.

Nasi studenci odbywją praktykę w ramach Erasmus+ w:

 • Grecji
 • Bułgarii
 • Chorwacji
 • Hiszpanii
 • Portugalii

Dołącz do nas!

Już dziś zapisz się na studia na kierunku pedagogika i wykonuj zawód, który dostarczy Ci satysfakcji i zadowolenia!

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu – Jest to krok do udanej kariery, pewności siebie i sukcesu osobistego. Zadbaj o swoją przyszłość we właściwym otoczeniu! 

PRACA PO STUDIACH

Kandydaci na Pedagogikę często wybierają ten kierunek studiów ze względu na pewność znalezienia satysfakcjonującego i stabilnego zatrudnienia. 

Absolwenci Pedagogiki znajdą zatrudnienie w takich placówkach oświatowych,jak na przykład:

 • przedszkola,
 • szkoły podstawowe,
 • świetlice środowiskowe,
 • szkoły językowe
 • żłobki.

 

Po ukończeniu opisywanego kierunku znajdziesz również zatrudnienie w placówkach związanych z resocjalizacją osób dorosłych i młodzieży. Ponadto odnajdziesz się w pracy w różnych zakładach związanych z diagnostyką określonych zaburzeń rozwojowych oraz w placówkach wychowawczych. Jak sam widzisz, możliwości zawodowe generowane przez ukończenie Pedagogiki są niezwykle obiecujące. Dzięki nim zapewnisz sobie pewną przyszłość finansową.

Aktualności

Obrony prac dyplomowych

Z radością informujemy, że dzisiaj odbyły się kolejne obrony prac dyplomowych naszych ambitnych studentów! Każda obrona to wyjątkowa okazja, by podzielić się swoją wiedzą, badaniami

Czytaj więcej "

Реєстрація