STUDIA MAGISTERSKIE / PODYPLOMOWE
TRYB STACJONARNY / NIESTACJONARNY

Studia pedagogiczne

REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2021/2022

Pedagogika

Wyróżniasz się empatią, opiekuńczością i fascynuje Cię praca z dziećmi oraz młodzieżą? Pedagogika to kierunek dla Ciebie! Przygotowuje on do pracy z najmłodszymi, ale też starszymi uczniami. Zarówno w kontekście prowadzenia ciekawych i rozwijających zajęć, radzenia sobie z trudnościami uczniów, rozwiązywania sporów w grupie, pomagania, organizacji oraz planowania ścieżek edukacyjnych. Sprawdź, co oferujemy na kierunku pedagogika!

 

Pedagogika – do czego przygotowują studia na WSHIU?

To niezwykle ciekawy kierunek studiów, który pozwoli Ci wprowadzać innowacyjne sposoby nauczania oraz pracy z grupami uczniów. Nauczysz się dostrzegać potencjał u wychowanków – obserwować ich mocne i słabe strony, wspierać ich w codziennych trudnościach i kolejnych etapach rozwoju. Po studiach będziesz potrafić tworzyć programy edukacyjne dla różnych grup wiekowych w taki sposób, aby zajęcia z Tobą były zawsze ciekawe, przyjemne, a zarazem angażujące. Zdobędziesz wiedzę z zakresu pracy z osobami z niepełnosprawnościami, dysfunkcjami, indywidualnymi problemami. Staniesz się pedagogiem, który będzie wiedział w jaki sposób zdobyć zaufanie podopiecznych i potrafił zarządzać nimi taki sposób, by wypracować doskonały model pracy indywidualnej oraz grupowej. Dowiesz się jak zdobyć szacunek, opanowywać trudne sytuacje, przyciągać uwagę, pracować nad konkretnymi problemami. Pozyskasz wiedzę na temat komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Będziesz pedagogiem, do którego wychowankowie będą lgnąć. Będziesz wiedzieć, jak uczyć wartości, wpływać na zmiany postaw i korzystać z nowoczesnych technik nauczania i wychowawstwa.

 

Kim możesz zostać po studiach na kierunku pedagogika?

Po ukończeniu studiów możesz spełniać się między innymi  jako:

  • wychowawca
  • nauczyciel
  • animator kultury
  • opiekun
  • pedagog w szkołach specjalnych, placówkach opiekuńczych
  • pracownik pomocy społecznej
  • pracownik w placówkach resocjalizacyjnych

 

Na czym polegają studia pedagogiczne na WSHIU?

To studia zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać wiedzę socjologiczną, psychologiczną, kulturową, pedagogiczną, prawną, filozoficzną, a także informacje z innych dziedzin. Zajęcia są prowadzone przez praktyków, którzy mają ogromne doświadczenie w pracy edukacyjno-wychowawczej z dziećmi oraz młodzieżą w różnym wieku, na wszystkich etapach kształcenia. Dzięki temu poznasz realia pracy i dowiesz się, w jaki sposób możesz radzić sobie z obowiązkami w zawodach, które wymagają studiów pedagogicznych. Planowanie zajęć, organizacja, zasady bezpieczeństwa, prawa ucznia, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, nawiązywanie relacji, tworzenie ciekawych zajęć, projektów – te kwestie nie będą miały dla Ciebie tajemnic! Studia będą przygotowywały Cię do tego, aby z pasją wykonywać zawód pedagoga, a przy tym nie stracić zapału i osiągać kolejne cele. Nauczysz się wykorzystywać różne techniki pedagogiczne i edukacyjne, w tym arteterapię, logopedię, pracę projektową, indywidualną oraz narzędzia i metody, jak nowoczesne technologie, innowacyjne metody behawioralne. Dowiesz się, jak przebiegają konsultacje pedagogiczne i będziesz trenować ich przeprowadzanie; zdobędziesz umiejętności do tworzenia zabaw i gier, które uczą oraz fascynują; rozwiniesz umiejętności rytmiczne i wokalne; nauczysz się jak chronić głos w codziennej pracy. Eksperci z dziedziny pedagogiki pokażą Ci jak być wsparciem dla wychowanków, będą przedstawiać Ci konkretne sytuacje ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego, dzięki czemu staniesz się wysoko wykwalifikowanym pedagogiem, dla którego nie będzie sytuacji bez wyjścia.

Dlaczego warto wybrać pedagogikę na WSHIU?

Studia pedagogiczne to wspaniała przygoda, która pozwala poznać mechanizmy psychologiczne oraz socjologiczne. W WSHIU dbamy o to, aby studenci rozwijali swoje pasje i uczyli się w taki sposób, by bez problemu odnaleźć się w roli pedagoga. Tworzymy zgraną drużynę, nad którą pieczę sprawuje opiekun roku. Wzajemnie się wspieramy i mamy wypracowane mechanizmy, dzięki którym do każdego studenta podchodzimy w sposób indywidualny. Doskonałe zaprojektowanie studiów sprawia, że nie musisz przejmować się kwestiami organizacyjnymi – my o to zadbamy. Zależy nam na tym, abyś pozyskiwał wiedzę i czerpał radość ze studiowania, a także doskonale odnalazł się w naszej społeczności. Dołącz do nas!

Już dziś zapisz się na studia na kierunku pedagogika i wykonuj zawód, który dostarczy Ci satysfakcji i zadowolenia!

Aktualności

Реєстрація

X