kierunki

Ukraine

1. Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Przygotuj się!
Co może powodować Twój brak pewności siebie na rozmowie? Na pewno nie powinny to być doświadczenie i edukacja! Przecież już zostałeś zaproszony, więc są one interesujące dla rekrutera. Przeważająca większość moich kandydatów była słabo przygotowana do rozmowy kwalifikacyjnej i to ich paraliżowało. Jeżeli mało wiesz o firmie, nie znasz dobrych odpowiedzi na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej i nie masz pomysłu na siebie w tej rekrutacji – możesz czuć się niepewnie. Podejdź do tego jak alpiniści do wyprawy. Przygotowując się do rozmowy budujesz swoje “bazy” przed dotarciem na szczyt, jakim jest rozmowa o pracę. Im więcej masz baz przed zaatakowaniem szczytu, tym bardziej możesz być pewien sukcesu. Przygotowanie pomaga w stresujących chwilach. Jeżeli chcesz kompleksowo przygotować się, gdy czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna – napisz do mnie, a przeprowadzimy próbną rekrutację.
2. Zrób listę swoich atutów w tej rekrutacji
W skład przygotowania do rozmowy powinna też obowiązkowo wchodzić lista Twoich atutów na danym stanowisku. Im więcej korzyści będziesz w stanie zaoferować pracodawcy, tym większa szansa na sukces. Nie zaoferujesz ich, jeśli ich nie znasz. Naładuj się pozytywną energią przed rozmową i pomyśl jak wiele Ty dajesz w trakcie rekrutacji. Świadomość swojej wartości powinna być zbudowana na pozytywach. Nie myśl o wadach. Każdy je ma! Nikt nie jest idealnym kandydatem. Skup się na korzyściach, które możesz zaoferować.
3. Przed samą rozmową…
Znajdź motywującą i pobudzającą muzykę, która będzie Ci towarzyszyła w ważnych momentach. Wyśpij się dobrze przed rozmową, zjedz małe śniadanie i posłuchaj rano tej pozytywnej płyty. Zerknij na listę swoich atutów. Na rozmowę ubierz się elegancko, ale też tak by czuć się swobodnie. Upewnij się, że doskonale wiesz, gdzie odbędzie się spotkanie. Bądź w umówionym miejscu chwilę przed czasem. Nie wchodź bez tchu i ze spoconymi dłońmi. Jeżeli paraliżuje Cię stres tuż przed wejściem – odetchnij głęboko kilka razy i spróbuj przypomnieć sobie moment, w którym odniosłeś sukces. Zapamiętasz go łatwiej, jeśli zrobiłeś listę atutów! Pamiętaj, że każda rozmowa kwalifikacyjna to dla Ciebie okazja do sprawdzenia się. Nie traktuj jej jak kwestii życia i śmierci. Jeżeli nie uda Ci się – będziesz wiedział więcej o samym sobie, a to ogromny plus!
4. Uśmiechnij się!
Zdradzę Ci sekret 🙂 Rekruterzy w całym dniu pracy wręcz czekają na osoby pozytywnie nastawione do rekrutacji. Delikatny uśmiech, utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rekruterem, a także dobre przywitanie na rozmowie kwalifikacyjnej sprawią, że zapamiętam Cię, jako pewnego siebie kandydata. Uśmiechając się delikatnie dajesz mi do zrozumienia, że rozmowa Cię nie przeraża, znasz swoją wartość i masz coś do zaoferowania. W ciągu paru pierwszych chwil od podania sobie ręki rozgrywa się bardzo ważny moment rekrutacji.
Postaraj się wywrzeć doskonałe pierwsze wrażenie. Możesz je zrobić tylko raz!
Więcej na: https://interviewme.pl/blog/rozmowa-kwalifikacyjna-4-kroki-by-byc-pewnym-siebieUniversal people that study sometimes everybody could check there from operative authorities.

Реєстрація