kierunki

Ukraine

Najbardziej poszukiwane zawody w roku 2015
Jaki zawód wybrać, czy warto studiować medycynę, informatykę, a może zrobić kurs księgowości, programowania czy tworzenia stron www?
20% od każdej sprzedaży oddajemy w organizacji „Okno życia” dla dalszego rozwoju dobrych uczynków:
accutane initial breakout
priligy bestellen
dapoxetine online

Jeśli zastanawiasz się jakie zawody będą najbardziej poszukiwane w 2015 roku to ten artykuł powinien Ci pomóc. Warto tutaj zatrzymać się jeszcze na chwilę w 2014 i zobaczyć wyniki największego badania studentów w Polsce – Universum Student Survey 2013/2014 gdyż nagrodzone firm nie dość, że w dużym stopniu wynaczają trendy i przyszłość to również będą prawdopodobnie rekrutować w 2015 roku.
Warto wziąć pod uwagę, iż przewidywania co do atrakcyjności i popytu na poszczególne zawody w przyszłym roku oparte są na dotychczasowych analizach rynku i statystykach, tym samym trendy mogą ulec zmianie z upływem czasu. Nie jest tajemnicą, iż w cenie wciąż utrzymują się zawody z dziedziny informatyki, podobnie jak czysto rzemieślnicze. Sytuacja zmienia się dynamicznie, zarówno z uwagi na powstanie zapotrzebowania wraz z rozwojem danej branży, jak i ilością pracowników na rynku pracy w danym segmencie rynku. O ile jeszcze kilka lat temu rynki zagraniczne chętnie przyjmowały tak zwaną tanią siłę roboczą do prac fizycznych zarazem nie dopuszczając specjalistów z importu do wyższych stanowisk, tak dziś sytuacja się zmieniła i Polacy wyjeżdżający zagranicę do pracy mogą liczyć na pracę na każdym szczeblu kariery zawodowej.
Kluczowym zagadnieniem w ocenie w jakich zawodach i branżach można liczyć na zatrudnienie w 2015 roku jest globalizacja i centralizacja. Na rynkach światowych już od kilku lat utrzymuje się trend inwestycji i rozwoju nowych technologii, które zaczynają podbijać również polski rynek pracy. Sektor IT to burzliwie rozwija się ingerując w różne gałęzie gospodarki. Na przestrzeni ostatniej dekady ewolucji uległa forma i sposób wykonywania pracy, koncentrując się na pracy zdalnej, nie rzadko wyłącznie online.
Według rankingu Forbes w 2014 roku najlepszym zawodem jest programista Java, który najprawdopodobniej utrzyma swoją pozycję również w roku 2015. Pomimo wielu wchodzących na rynek absolwentów informatyki, programistów zapotrzebowanie na specjalistów znających języki Java, net, C++ jest tak duże, że rynek w dalszym ciągu się nie nasycił. Aplikacje webowe (PHP) oraz oprogramowanie dopasowane do potrzeb każdej z firm z osobna to klucz do sukcesu w zarządzaniu i optymalizacji procesów biznesowych XXI wieku. Tworzenie oprogramowania pociąga za sobą również potrzebę testowania jego funkcjonalności, stąd też branża badań i rozwoju z testerem oprogramowania na czele zyskuje na znaczeniu.
Na rozwoju branży IT zyskują również specjaliści od zdalnego zarządzania danymi, specjaliści do spraw utrzymania ruchu (traffic/content/SEM manager) itp. To zawody niewątpliwie z przyszłością, mimo iż nie zaliczają się stricte do branży IT. Wirtualizacja obsługi klienta, procesów działalności przedsiębiorstw sprowadza się do środowiska internetu i gromadzenia, przetwarzania danych w tzw. chmurze. Rosnąca ilość danych („Big data”) i korzystanie z serwerów zewnętrznych zapewniających bezpieczeństwo danych i profesjonalną obsługę generuje tysiące miejsc pracy przy tzw. data miningu.
Poza segmentem IT na pracę można liczyć również w usługach jak przewiduje Newsweek za badaniami opublikowanymi przez European Working Condition Observatory przy Komisji Europejskiej. Mówiąc o usługach raport wymienia branże hotelarską, gastronomiczną, turystyczną a przede wszystkim usługi teleinformatyczne. Analitycy podkreślają atrakcyjność zawodu kucharza, który w 2020 roku ma być jednym z najbardziej poszukiwanych tuż obok informatyka i logistyka. O ile branża transportowo-spedycyjna nie jest zaskoczeniem przy obecnych trendach rynku to zawody wykwalifikowanych pracowników fizycznych, na których zapotrzebowanie drastycznie wzrasta zagranicą. Pomimo spowolnienia w budownictwie nadal brak jest wykwalifikowanych zbrojarzy, betoniarzy, czy operatorów dźwigów itp. Cechą charakterystyczną ewoluującego rynku pracy drugiej dekady XXI wieku jest samozatrudnienie i specjalizacja.
Wzrost kwalifikacji nierozerwalnie wiąże się z niezależnością, ta zaś z pracą na własny rachunek. Zmiany strukturalne w gospodarce znacząco wpływają na rozwój zawodów dotąd nieznanych.
Centralizacja w biznesie prowadzi do lokowania centrów zarządzania konkretnym procesem w jednym miejscu na cały świat, to znów pociąga za sobą konieczność zatrudnienia pracowników znających języki obce. Znajomość niszowych języków obcych jest szansą na zatrudnienie w międzynarodowym środowisku. Trendy te widoczne są już po zachodniej stronie granicy kraju, gdzie przedsiębiorcy, korporacje światowe poszukują pracowników ze znajomością języków takich jak: chiński, arabski, hindi i hiszpańskiego podaje Sprachcaffe Polska.
Dynamicznie rozwijającą się dziedziną generującą rzesze miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników jest ochrona środowiska i zdrowia, biotechnologia, które mają zastosowanie również w kontekście branży ubezpieczeń. Jedną z profesji w jakiej prognozuje się wzrost popytu jest aktuariusz szacujący ryzyko ubezpieczeniowe. Wzrost zainteresowania ubezpieczeniami i poszerzająca się oferta ubezpieczeń, ryzyk na jakie istnieje na rynku zapotrzebowanie stwarza potrzebę analizy zyskowności sprzedaży i tworzenia odrębnych polis ubezpieczeniowych. Profesja ta cieszy się powodzeniem nie tylko na polskim rynku, bowiem jest niezwykle niszowa.
Acquire instructive service of a quality instructional post and make profit.

Реєстрація