kierunki

Ukraine

Dzień Straży Pożarnej – 04.05.2022

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka życzymy odwagi...

W Międzynarodowym Dniu Strażaka dziękujemy wszystkim pełniącym tę służbę za Wasz trud, poświęcenie i wielki dar serca jakim jest Wasza służba.

Z okazji Waszego święta cała społeczność WSHiU pragnie Wam życzyć bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Wiemy, że macie wiele planów i marzeń, które czekają na swoją realizację.

Niektóre z nich związane są z ukończeniem studiów licencjackich bądź magisterskich na naszej uczelni.

Życzymy, aby ta trudna praca była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy, a społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności.

Święto strażaków i straży pożarnej, chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002 r., od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. Święto jest okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom (zawodowym i ochotnikom) za ich niebezpieczną i ciężką pracę niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi.

Podczas oficjalnych, państwowych uroczystości najbardziej zasłużeni funkcjonariusze otrzymują nagrody i odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

W całym kraju odbywają się też mniej oficjalne, lokalne obchody tego święta, podczas których strażacy prezentują swoje umiejętności i sprzęt bojowy, rywalizują między sobą w zawodach oraz bawią się przy akompaniamencie strażackich orkiestr.

Podziel się tym postem

Więcej do odkrycia

Реєстрація