Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową – Surdopedagogika
Celem studiów podyplomowych z zakresu surdopedagogiki jest przygotowanie merytoryczne i praktyczne słuchaczy do pracy wychowawczo-opiekuńczej, dydaktycznej i rewalidacyjnej z dziećmi i młodzieżą niesłyszącą i słabosłyszącą w przedszkolach, szkołach specjalnych, integracyjnych i ogólnodostępnych oraz w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
Studia są kierowane do osób, które:
posiadają kwalifikacje do nauczania przedmiotu lub prowadzenia zajęć, a nie posiadają przygotowania w zakresie pedagogiki specjalnej (W przypadku tych osób program studiów będzie poszerzony następujące zajęcia: dydaktyka specjalna (30h); diagnostyka w pedagogice specjalnej (30); praktyki zawodowe (60h)
posiadają przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej i chcą uzyskać przygotowanie w dodatkowym zakresie pedagogiki specjalnej.
Adresatami studiów są osoby, które chcą pracować z dziećmi i młodzieżą z dysfunkcjami rozwojowymi w zakresie wzroku i słuchu różnego stopnia:
nauczyciele przedszkoli,
nauczyciele przedmiotów ze wszystkich typach szkół (specjalnych, integracyjnych, ogólnodostępnych) kształcących dzieci i młodzież z uszkodzonym słuchem,
wychowawcy zatrudnieni w internatach, placówkach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych,
logopedzi,
psycholodzy i pedagodzy szkolni,
pedagodzy pracujących w poradniach, w tym w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
W trakcie studiów i praktyk pedagogicznych słuchacz:
uzyska przygotowanie do prowadzenia edukacji i rehabilitacji osób z dysfunkcjami słuchu;
nabędzie wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne dotyczące diagnozy, projektowania i realizowania programów rewalidacji indywidualnej i grupowej, a także wdrażania różnorodnych metod pracy z osobami z zaburzeniami słuchu;
poszerzy swoje kompetencje zawodowe o umiejętność dostosowania wymagań edukacyjnych do specjalnych potrzeb ucznia z niepełnosprawnością słuchową.
Studia mają charakter praktyczny – zdobywamy wiedzę i wykorzystujemy ją w działaniu od razu konfrontując z aktualizowanym stale doświadczeniem wykładowców i partnerów kierunku.
Priorytetem jest nastawienie na umocowaną w gruntownej wiedzy pracę projektową, zwiększającą poziom kompetencji – w trakcie studiów realizowane są projekty symulacyjne indywidualne i zespołowe.
Unikatowe połączenie arteterapii z elementami psychoterapii daje studentowi inspirującą i wysoce pożądaną sylwetkę pracownika – specjalisty w tym zakresie, czego nie proponuje obecnie żadna krajowa uczelnia
Arteterapia jest kierunkiem dającym ogromne możliwości zatrudnienia, realizowania siebie w pracy terapeutycznej
Perspektywy zawodowe:
z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami słuchu w przedszkolach i szkołach wszelkiego typu (specjalnych, integracyjnych i ogólnodostępnych) na stanowisku surdopedagoga;
w placówkach opiekuńczych i oświatowo-wychowawczych;
w placówkach i instytucjach, w których prowadzona jest edukacja, rehabilitacja i rewalidacja osób z zaburzeniami słuchu.
EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHOWĄ (SURDOPEDAGOGIKA) dla osób już posiadających specjalność z pedagogiki specjalnej
CZAS TRWANIA: 3 semestry LICZBA GODZIN: 510 (w tym 120 godz. praktyk)
EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHOWĄ (SURDOPEDAGOGIKA) dla osób NIE posiadających specjalność z pedagogiki specjalnej
CZAS TRWANIA: 3 semestry LICZBA GODZIN: 570 (w tym 180 godz. praktyk)
rekrutacja krok po kroku
Skontaktuj się z nami, we wszystkim pomożemy
WARUNKI PRZYJĘCIA:
O przyjęcie na Studia Podyplomowe mogą ubiegać się osoby, które ukończyły studia wyższe I lub II stopnia. Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe jest złożenie kompletu dokumentów.
Krok 1
Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY lub skompletuj wszystkie wymagane dokumenty i dostarcz je do Biura Rekrutacji. Możesz to zrobić:
osobiście,
za pośrednictwem osoby trzeciej,
pocztą tradycyjną na adres Uczelni (z dopiskiem Biuro rekrutacji),
Krok 2
Następnie otrzymasz login i hasło do Wirtualnego Dziekanatu ( gdzie znajdują się informacje o opłatach, planach zajęć, ocenach z egzaminów oraz ważne ogłoszenia).