Specjalność „zarządzanie systemami bezpieczeństwa” ma na celu przekazanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu zarządzania bezpieczeństwem państwa w sytuacjach kryzysowych o różnorodnej genezie, oraz zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa i sposobów reagowania. Studia wyposażają również w wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i sytuacją kryzysową, ochrony bezpieczeństwa publicznego i narodowego, negocjacji kryzysowych, teoretycznych i praktycznych aspektów powstawania, funkcjonowania, przekształcania, rozwoju oraz współdziałania sektora publicznego (administracji rządowej i samorządowej) oraz organizacji gospodarczych.
Specjalność może być szczególnie interesująca dla słuchaczy i absolwentów szkół aspirantów Państwowej Straży Pożarnej ze względu na podobny program kształcenia. Pozwala ona zdobyć im wyższe studia, które nie tylko dostarczają i utrwalają wiedzę niezbędną w ich przyszłej pracy zawodowej, ale także umożliwiają dalszy awans zawodowy i ubieganie się o wyższe stanowiska służbowe w Państwowej Straży Pożarnej.
Dlaczego warto:
uzyskanie specjalistycznej wiedzy pozwalającej na sprawne zarządzanie systemami ratowniczymi
poznanie zasad planowania, organizowania, nadzorowania oraz koordynowania działań ratowniczych
przyswojenie zasad funkcjonowania ratownictwa jako elementu systemu zarządzania kryzysowego oraz systemu bezpieczeństwa państwa
zdobycie wiedzy na temat organizacji, prowadzenia i kierowania działaniami ratowniczymi oraz zasadami koordynacji działa
Przedmioty specjalnościowe
Zarządzanie bezpieczeństwem w jednostkach samorządu terytorialnego. 4 pkt ECTS
Pozarządowa strefa bezpieczeństwa państwa. 3 pkt ECTS
Struktury bezpieczeństwa publicznego wybranych państw. 3 pkt ECTS
System bezpieczeństwa i porządku publicznego. 4 pkt ECTS
Służby ratownictwa w Polsce. 3 pkt ECTS
Prewencja w systemach bezpieczeństwa.3 pkt ECTS
Seminarium dyplomowe.10 pkt ECTS
rekrutacja krok po kroku
Krok 1
Skompletuj wszystkie wymagane dokumenty i dostarcz je do Biura Rekrutacji. Możesz to zrobić:
osobiście,
za pośrednictwem osoby trzeciej,
pocztą tradycyjną na adres Uczelni (z dopiskiem Biuro rekrutacji),
Krok 2
Następnie otrzymasz login i hasło do Wirtualnego Dziekanatu ( gdzie znajdują się informacje o opłatach, planach zajęć, ocenach z egzaminów oraz ważne ogłoszenia).
Krok 3
Jeżeli Twoje dokumenty będą kompletne, otrzymasz decyzje o przyjęciu na studia a następnie umowę do podpisania, w której będą zawarte szczegółowo warunki studiowania.
Krok 4
Gdy twoja teczka będzie już gotowa dostaniesz do podpisania Ślubowanie. Odbierzesz legitymację i od tego momentu zostaniesz pełnoprawnym Studentem WSHiU!