kierunki

Russian
STUDIA II STOPNIA
tryb stacjonarny / niestacjonarny

Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa

Zdobyte i rozwinięte w toku studiów umiejętności będą służyły organizacjom biznesowym w podniesieniu poziomu ich ekonomizacji, czyli uczynienia działalności handlowej i usługowej bądź skuteczniejszej, bądź oszczędniejszej.

Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa

Księgowa lub księgowy potrzebni są w każdej firmie, nawet najmniejszej. 

Osoba zajmująca się zawodowo
finansami ma obowiązek nieustannego uaktualniania 
swojej wiedzy i kompetencji nie tylko ze względu na rynkowe zmiany i rosnące wymagania pracodawców – często modyfikowane prawo finansowe sprawia, że wbrew stereotypom księgowy to zawód dla ludzi elastycznych. 

W ramach tej specjalności zdobędziesz wiedzę w
zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa a przede wszystkicm uwarunkowań
mających wpływ na jego sytuację finansową jak i perspektywy rozwoju.

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość: 

Finanse i rachunkowość to propozycja dla osób o predyspozycjach analitycznych, nie mających problemów z przedmiotami matematycznymi. 

Przyszli księgowi czy finansiści powinni być cierpliwi, dokładni. W rachunkach wszystko musi się zawsze zgadzać – przyda się więc również dociekliwość i napewno odpowiedzialność.

Szczególny nacisk jest położony na zaznajomienie studentów z polskim i międzynarodowym prawem podatkowym oraz nowoczesnymi narzędziami zarządzania finansami podmiotów publicznych i prywatnych.

 

Ukończenie studiów licencjackich przygotowuje do podjęcia nauki na magisterskich studiach II stopnia realizowanych np. w WSHiU na kierunkach pokrewnych. Absolwenci finansów i rachunkowości są specjalistami, potrafiącymi planować przychody, kontrolować koszty, dbać o płynność finansową przedsiębiorstw

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w różnorodnych przedsiębiorstwach oraz instytucjach finansowych na stanowiskach dyrektorów finansowych i głównych księgowych, analityków finansowych, doradców podatkowych, finansowych i inwestycyjnych, a także podejmują pracę na własny rachunek, jak również w firmach audytorskich i biurach konsultingowych.

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie nie tylko w Polsce i w Unii Europejskiej, ale i w innych państwach świata.
Absolwenci uzyskają praktyczne umiejętności z zakresu: 
zarządzania finansami, rachunkowości, auditingu i rewizji finansowej, doradztwa finansowego i inwestycyjnego, doradztwa podatkowego.

rekrutacja krok po kroku

Krok 1

Skompletuj wszystkie wymagane dokumenty i dostarcz je do Biura Rekrutacji. Możesz to zrobić: osobiście, za pośrednictwem osoby trzeciej, pocztą tradycyjną na adres Uczelni (z dopiskiem Biuro rekrutacji),

Krok 2

Następnie otrzymasz login i hasło do Wirtualnego Dziekanatu ( gdzie znajdują się informacje o opłatach, planach zajęć, ocenach z egzaminów oraz ważne ogłoszenia).

Krok 3

Jeżeli Twoje dokumenty będą kompletne, otrzymasz decyzje o przyjęciu na studia a następnie umowę do podpisania, w której będą zawarte szczegółowo warunki studiowania.

Krok 4

Gdy twoja teczka będzie już gotowa dostaniesz do podpisania Ślubowanie. Odbierzesz legitymację i od tego momentu zostaniesz pełnoprawnym Studentem WSHiU!

Wymagane dokumenty:

  • kwestionariusz osobowy – pobierz
  • podanie o przyjęcie na studia II stopnia – pobierz
  • ksero dyplomu studiów wyższych
  • ksero suplementu
  • 2 zdjęcia ( 35mm x 45 mm )
  • zdjęcie w wersji cyfrowej
  • dowód wpłaty za legitymację – 22 zł (NEOBANK 27 9068 1013 0000 0000 0173 2214)
  • podpisany regulamin „Wpisowe 0 zł”” – pobierz

formularz zgłoszeniowy

Реєстрація

X