studia licencjackie / magisterskie
tryb stacjonarny / niestacjonarny

Logistyka

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 Trwa !

Magisterskie

Studia drugiego stopnia  – magisterskie –  przyjmowani kandydaci posiadają co najmniej ukończone studia pierwszego stopnia. Studia kończą się uzyskaniem tytułu magistra

LOGISTYKA

Studia na kierunku Logistyka w WSHIU otwierają przed studentem dużo możliwości na rynku pracy.

Logistyka jest powiązana niemal z każdą gałęzią gospodarki. Jest to najbardziej rozwijający się sektor rynku co gwarantuje stały przyrost nowych miejsc pracy, a co za tym idzie daje szanse znalezienia dobrze płatnego zatrudnienia od razu po studiach, albo nawet w trakcie ich trwania.

Perspektywy na przyszłość są obiecujące dlatego warto się zastanowić nad studiowaniem logistyki w WSHIU.

Dzięki korzystnej lokalizacji Poznań jest ośrodkiem logistycznym.  Poznań położony jest w najbardziej rozwiniętym gospodarczym regionie Polski, bliżej do Berlina niż do Warszawy. Dla naszych studentów otwierają się szerokie możliwości dla uczestnictwa w rynku pracy.

Dla kogo?

To doskonały wybór dla osób, które należą do umysłów ścisłych i mają w sobie iskrę kierowniczą; potrafią podejmować szybkie decyzje, od razu przewidując ich skutki.

Musisz więc być osoba zaradna, kreatywna, dynamiczna, przedsiębiorcza, zdecydowana, umiejąca pracować pod presją czasu, o elastycznym podejściu do problemu. Nie bez znaczenia u kandydata na logistyka są kompetencje komunikacyjne.

W dzisiejszych czasach handel, wymiana dóbr między państwami oraz przewóz towarów są oparte na skomplikowanych systemach logistycznych i transporcie. Specjaliści w tej dziedzinie to dziś bardzo poszukiwana grupa zawodowa. Potrafią oni wdrożyć plan przewozu osób, surowców, a nawet niebezpiecznych ładunków korzystając z szerokiego zakresu wiedzy z dziedziny logistyki oraz ekonomii.

Działania logistyczne mogą obejmować: obsługę klienta, prognozowanie popytu, przepływ informacji,kontrolę zapasów, czynności reparacyjne i zaopatrywanie w części, lokalizację zakładów produkcyjnych i składów,procesy zaopatrzeniowe, pakowanie, obsługę zwrotów, gospodarowanie odpadami, transport i składowanie

Na zajęciach z podstaw logistyki nauczysz się m.in. pojęć z zakresu logistyki i transportu, poznasz rolę logistyki w przedsiębiorstwie oraz jej strukturę organizacyjną. 

W obszarze przepisów i norm nauczymy cię m.in. podstaw prawa dotyczącego transportu oraz logistyki krajowej i międzynarodowej. 

Zdobędziesz wiedzę na temat zarządzania magazynem, a także podstaw ładunkoznawstwa i transportu wewnętrznego. 

Zapoznasz się z procesami magazynowymi, które obejmują elementy, takie jak: przyjmowanie, składowanie, kompletowanie, wydawanie, rozmieszczenie towaru w magazynie i łańcuchu dostaw.


 

Studia logistyczne wprowadzą przyszłych logistyków w świat biznesu, ekonomii, transportu, jak i zasad korzystnego prowadzenia firmy.

Te umiejętności zdobywają nasi studenci nie tylko podczas wykładów, ćwiczeń i zajęć praktycznych ale również wizyt w miejscach przyszłej pracy. 

To pozwala naszym studentom być atrakcyjniejszymi na rynku pracy.  

    W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.:
  • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw
  • infrastruktura logistyczna,
  • towaroznawstwo,
  • zarządzanie produkcją i usługami,
  • transport międzynarodowy
  • spedycja

podczas studiów nauczysz się jak zarządzać całym procesem transportu – będziesz w stanie go zorganizować i nadzorować.

Dowiesz się, czym są zasady zrównoważonego transportu. Świetnie wykwalifikowana kadra przedstawi Ci problematykę i kierunek współczesnego transportu i logistyki.
Poznasz zasady funkcjonowania rynku transportowego oraz specyfikę tej branży

Program studiów obejmuje dobre praktyki zawodowe. W kraju oraz za granicą.


Zapraszamy na Logistykę w 

WSHIU Akademii Nauk Stosowanych!

 

Jest to inwestycja w wiedzę, umiętności i sukces zawodowy!

Aktualności

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Реєстрація